تعیین و تشخیص زمرد اصل پنجشیر معدنی کلمبیا

زمرد اصل یک سنگ گرانبها و معدنی می باشد، این سنگ با طیف رنگی سبز بسیار درخشان و شفاف است. سنگ زمرد کلمبیا یکی از زیباترین این سنگها شناخته می شود. در کوهستانهای هندوکش در شمال شرقی کابل و در دره پنجشیر معادن سرشاری از زمرد سبز و طبیعی یافت می شود که همواره منبع تولید انواع زیور آلات زیبا، ظریف و اصل هستند.

این معادن در ارتفاعاتی قرار دارند که رسیدن به آنها فقط از راه پیاده امکان پذیر است در این مقاله سعی داریم با معرفی خصوصیات زمرد پنجشیر افغانستان، روشهای نگهداری و خواص آن آشنا شویم.

باید بدانید که بخش عمده ای از تجارت زمرد اصل پنجشیر افغانستان از طریق کشورهای پاکستان و هند می باشد و از این طریق به کشورهای دیگر صادر می شود این گوهر گران بها در کشورهای دیگری از جمله برزیل، کلمبیا و زامبیا نیز استخراخ می شود اما چیزی که زمرد سبز پنجشیر را از نمونه های مشابه متمایز می کند شفافیت منحصر به فرد آن است. اکثر زمردهایی که در نقاط دیگر استخراخ می شود دارای ترکهایی بر سطح خود هستند اما زمرد پنجشیر به طرز فوق العاده ای کاملا صاف و تمیز می باشد و علی رغم اندازه کوچک، دارای کیفیتی عالی هستند که یکی از خصوصیات منحصر به فرد زمرد پنجشیر به حساب می آید.

زمرد اصل معدنی

خرید زمرد اصل بصورت طبیعی و معدنی بوده که با فرآوری هایی که انجام می دهند با تکنولوژی نانو عمر آن بیشتر می شود که اغلب برای پخش بصورت خام عرضه می گردد. همانطور که می دانید سنگ زمرد بصورت طبیعی از دل کوه برداشت می شود که بصورت سبز رنگ می باشد که در آن فلز کروم فراوانی وجود دارد که اغلب دارای ناخالصی می باشد و بخاطر همین به این سنگ باغچه می گویند و رنگ سبز سنگ زمرد بسیار آرامش بخش بوده و چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند. در کشور ایران بخاطر داشتن معادن سنگهای زینتی و با غلظت رنگ بالایی وجود دارد و با ترکهایی که بروی سنگ وجود دارد که بعضی از آنها با ذره بین قابل دیدن هستند و ناخالصی در تمام سنگهای زینتی وجود دارد مه اگر با نور به آن تابیده شود بخوبی خلل فرج خود را نمایش می دهد.

تعیین و تشخیص زمرد اصل پنجشیر معدنی کلمبیا

استفاده از زمرد اصل معدنی می تواند برای پاکسازی چاکراه های بدن مفید باشد و اگر بروی سینه قرار داده شود قلب را تحت تاثیر می گذارد ئ باعث باز شدن عشق و بخشش می شود معمولا سنگ زمرد را بعد از فرآوری کردن و صیقلی کردن در بازار عرضه می کنند و این شامل کارهای مختلفی مانند روغن کاری کردن سنگ برای اینکه شفاف شود و استحکام بیشتری داشته باشد و زمرد اصیل را از افرادی باید تهیه کرد که اصالت سنگ را تایید می کنند و با برخی از تولید کنندگان سنگهای زینتی هنگام عرضه شناسنامه محصول را عرضه می کنند. برخی از تولید کنندگان برای هنگام صیقلی کردن زمانی که به ناخالصی و رگه های سنگ برخورد می کنند برای پر کردن منافذ از رزین رنگی استفاده می کنندو بعد آنرا تراش می دهند.

زمرد اصل کلمبیا

یکی از سنگ های قیمتی و با ارزش سنگ زمرد و می باشد که از شناخته شده ترین انواع آن می توان به زمرد کلمبیا و پاکستان اشاره کرد اما مسئله ای که وجود دارد، پیدا کردن این سنگ به صورت اصل در ایران می باشد اما نگران نباشید چراکه ما در این مقاله قصد داریم تا نحوه تشخیص زمرد اصل را شرح دهیم و نکاتی را ذکر کنیم که بتوانید راحت تر آن را تهیه کنید. بعد از الماس، سنگ زمرد دومین گوهر قیمتی به شمار می رود که به رنگ سبز بوده و طرفداران بسیار زیادی دارد، همچنین از رنگ سبز در مکانهای مذهبی نیز استفاده می شود و والاترین رنگ به شمار می رود، این سنگ به دلیل قدرت معنوی که دارد در بین همه ادیان مقدس شمرده شده است.

تعیین و تشخیص زمرد اصل پنجشیر معدنی کلمبیا

یکی از کشورهایی که در صدر تولید کنندگان زمرد اصل کلمبیا در جهان می باشد که در آمریکای جنوبی است و معادن زیادی در این کشور وجود دارند که زمرد اصل را از آن استخراج می کنند. زمردهایی که مربوط به کلمبیا هستند مقدار قابل توجهی آهن در خود دارند که باعث ضریب شکست نور و افزایش وزن این نوع سنگ می شود، کانی میهمان موجود در این زمردها به شکل تیغه اره است. کشور کلمبیا دارای ذخایر معادن زیادی است که از مهم ترین آنها می توان به معادن شیوور، موزو، کاسکووز و گاشالا بوربار اشاره کرد، لازم به ذکر است که در این معادن هیچ اثری از کانیهای میهمان وجود ندارد که قبل از رشد زمرد در آن جا وجود داشتند. شاید این موضوع برای شما جالب باشد که در دوران گذشته انواع سنگهای اصل بیشتر جنبه درمانی و دارویی داشتند به گونه ای که حتی خوردن و جوشاندن ابن نوع سنگها به بیماران نیز تجویز می شد.

*** محتوای این مطلب تبلیغاتی است و ایرنا مسئولیتی درباره آن ندارد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.