اولین قربانی لیگ برتر از اردوی گیلاس‌ها؛ آقای خوشتیپ اخراج شد

به گزارش ایرنا، قابل پیش‌بینی بود که پس از تبدیل شدن بورنموث به سومین تیم شکست خورده با نتیجه ۹ بر صفر در تاریخ لیگ برتر، اسکات پارک از سمت مربیگری این تیم برکنار شود.

بورنموث فصل جدید را با رویارویی با باشگاه‌های بزرگ لیگ برتر از جمله منچسترسیتی، آرسنال و لیورپول آغاز کرد و همین اتفاق به ضرر سرمربی این تیم تمام شد.

آنها این هفته در دیدار برابر لیورپول که از سه بازی قبلی‌اش تنها دو امتیاز کسب کرده بود ۹ گل دریافت کردند تا روند ناکامی‌ هفته‌های اخیر را تکمیل کرده باشند، چرا که پیش از این، سه گل از آرسنال و چهار گل از منچسترسیتی هم خورده بودند تا بدترین آمار مربوط به گل خورده را به خودشان اختصاص دهند.

حالا تنها سه روز پس از شکست تحقیرآمیز برابر شاگردان یورگن کلوپ که سنگین‌ترین شکست تاریخ این باشگاه نیز به حساب می‌آمد، مدیران بورنموث تصمیم گرفتند که مربی این تیم را برکنار کنند.

به این ترتیب پارکر اولین مربی اخراجی فصل ۲۳-۲۰۲۲ لیگ برتر انگلیس لقب گرفت که تنها چهار هفته فرصت حضور روی نیمکت این تیم را پیدا کرد.

این تصمیم در حالی گرفته شد که بورنموث هفته اول را با پیروزی ۲ بر صفر برابر استون ویلا آغاز کرد و امید داشت که این روند در ادامه فصل نیز دیده شود اما این اتفاق رخ نداد تا پارکر فرصت حضور در جمع مربیان لیگ برتری را خیلی زود از دست بدهد.

این مربی فصل گذشته نیز موفق شد با فولام به لیگ برتر جزیره صعود کند ولی باز هم در همان اواسط فصل به دلیل نتایج ضعیف از این تیم کنار گذاشته شد.

پارکر در واکنش به این شکست سنگین و نتایج ضعیف تیمش در لیگ از اصطلاح «به میلیون‌ها دلیل» استفاده کرد و سران تیمش را زیر تیغ انتقاد قرار داد. حالا در غیاب مرد ۴۱ ساله، گری اونیل دستیار او، هدایت موقت تیم ورزشگاه «ویتالیتی» را به عهده خواهد داشت. رئیس باشگاه هم در بدرقه پارکر از عملکرد فصل قبل او با عنوان «یکی از بهترین دوران تاریخ باشگاه» یاد کرد.

بورنموث در حال حاضر با سه امتیاز در جایگاه هفدهم جدول رده‌بندی قرار دارد و فردا در چارچوب رقابت‌های هفته پنجم لیگ برتر میزبان وولورهمپتون است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.