امام جمعه میانه: مدیر واقعی کسی است که ریاست بر او سلطه نکند

حجت الاسلام والمسلمین عبداله محمدی در آیین گرامیداشت شهدای دولت در میانه گفت: باید با مطالعه و آگاهی دهی لازم به نسلهای حاضر و بعد از انقلاب تمامی شکنجه ها و جنایات رژیم و مظلومیت ملت ایران را تبیین کنیم تا بدانند با چه رژیمی روبرو بودیم.

وی بر ضرورت تربیت انسانهایی مثل رجایی برای ادامه راه این شهید بزرگوار تاکید کرد و با بیان اینکه طرح های شهید رجایی در روستاها به ضعیفترین و فقیرترین انسانها کمک کرد اضافه کرد: شهید رجایی به تاسی از امام علی (ع) با فقرا مانوس بود.

حجت الاسلام محمدی راز ماندگاری این دو شهید بزرگوار را خصوصیاتی از قبیل ساده زیستی؛ پیروی از مکتب تشیع؛ اهل بیت(ع) و معارف قرآنی ذکر کرد.

خطیب جمعه میانه با بیان اینکه بهترین نیروهایی که خادم ملت شدند تربیت یافته این شهیدان بودند، افزود: شهیدان رجایی و باهنر اهل تجمل نبودند؛ با ساده ترین امکانات بیشترین خدمات را به مردم دادند و در کمترین دوران خدمت خود؛ ساده زیستی را برای مدیران انقلابی به یادگار گذاشتند.

وی صداقت؛ پاکی؛ عدم سوء استفاده از بیت المال؛ اخلاص در عمل؛ مقدم شمردن نماز و عبادت بر امور را از دیگر خصایص این شهدا برشمرد و آنها را بهترین الگو برای مدیران اسلامی و انقلابی در نظام عنوان کرد.

حجت الاسلام محمدی افزود: باید بدانیم مدیران فعلی چقدر به آن شهدا شبیه بوده و چقدر به نماز اول وقت اهتمام جدی دارند زیرا ارتباط قوی با خداست که سبب دوری از هر گناه و عدم ترس و خوف از تمامی بندگان خدا می شود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.