استاندار همدان: در سفر رییس جمهور اعتبارات بسیار خوبی به استان اختصاص داده شد

به گزارش ایرنا، علیرضا قاسمی فرزاد روز سه‌شنبه در جریان سفر به شهرستان اسدآباد و بازدید از کارخانه ذوب آهن غرب کشور(صبانور) که با حضور دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری کشور انجام شد، افزود: رقمِ نهایی اعتبارات اختصاص‌ یافته به استان، با ریز پروژه‌ها، تفکیک شهرستان‌ها و جزئیات آن‌ها اعلام خواهد شد.

وی اظهار داشت: با توجه به سفر یک‌ماه پیش رییس جمهور به استان همدان، اعضای هیات دولت و شخص رییس جمهور در جریان مسائل استان هستند.

قاسمی فرزاد گفت: در ایام هفته دولت، اعضای دولت و وزرا به عنوان نماینده رییس جمهور به استان‌ها یا شهرستان‌های مختلف سفر می‌کنند.

استاندار همدان گفت: نمایندگان رییس جمهور در سفرهای خود به استان‌ها یا شهرستان‌ها، اختصاصا در حوزه ماموریتی یا مسئولیتی خودشان حضور پیدا نمی‌کنند، بلکه در همه امور ذی‌صلاح هستند.

وی افزود: نمایندگان رییس جمهور در سفرهای خود به مناسبت هفته دولت، همه مسائل و مشکلات مرتبط با شهرستان و استان‌ها را طی گزارشی مبسوط به رییس جمهور و هیات دولت منعکس و منتقل می‌کنند.

به گفته وی، در سفر پر خیر و برکت رییس جمهور به استان همدان، اعتبارات خوبی برای استان از جمله شهرستان اسدآباد در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: بخشی از اعتبارات اختصاص‌یافته به صورت کلی است که متناسب با هر شهرستان توزیع می‌شود.

همچنین در ادامه برنامه های این سفر، کلنگ آغاز عملیات اجرایی چهار خطه کردن قطعه اول محور اسدآباد _ داش بلاغ با حضور استاندار همدان و دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی به زمین زده شد.

این پروژه با محوریت اداره کل راه و شهرسازی استان همدان با بیش از ۵۰ کیلومتر و اعتباری معادل ۷۶۵ میلیارد و ۸۶۶ میلیون ریال اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی صبح امروز(سه شنبه) همزمان با هفتمین روز از هفته دولت و به همراه علیرضا قاسمی فرزاد استاندار همدان به منظور افتتاح و کلنگ‌زنی چندین پروژه‌ عمرانی و اقتصادی به شهرستان اسدآباد سفر کردند.

استاندار همدان و مشاور رییس جمهور در بدو ورود به این شهرستان از سوی امام جمعه، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولان مورد استقبال رسمی قرار گرفتند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و استاندار همدان در ادامه با حضور در یادمان شهدای گمنام شهر اسدآباد، به مقام شامخ شهدای والامقام این شهر ادای احترام کردند.

این سفر با هدف افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های مختلف عمرانی در گرامیداشت هفته دولت و همچنین تبیین و معرفی دستاوردها و خدمات دولت مردمی و انقلابی سیزدهم انجام شده است.

فرماندار شهرستان اسدآباد از افتتاح و کلنگ زنی ۹۳ طرح با اعتبار ۱۹۹ میلیارد تومان همزمان با گرامیداشت ایام هفته دولت در نقاط مختلف این شهرستان خبر داد.

شهرستان اسدآباد از توابع استان همدان با ۱۰۰ هزار جمعیت در ۴۵ کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.