استاندار قزوین: دولت سیزدهم فرصت آزمون و خطا ندارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد مهدی اعلایی عصر سه شنبه در آئین اختتامیه جشنواره شهید رجایی افزود: بناست تحول عمده ای در همه حوزه های اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی و سیاسی به سود مردم را شاهد باشیم و برای تحقق این مهم و وعده های ارایه شده باید برنامه ریزی داشته باشیم و زمان را غنیمت بدانیم.

استاندار قزوین با بیان اینکه در پایان شهریور ماه امسال عملکرد همه مدیران دستگاه ها از سوی دستگاه های نظارتی ارزیابی و نقایص را به آنها اعلام می کنیم و اگر نیاز به تغییراتی باشد آن را انجام می دهیم، خاطرنشان کرد: ما فضای مدیریت را یک فضای سیال می دانیم و در این حوزه افراد مهم نبوده بلکه مهم اهدافی هستند که باید تامین کننده منافع مردم باشند.

استاندار قزوین در ادامه گفت: بسیاری از عملکرد دستگاه های اجرایی مربوط به دوره ای است که مدیران کنونی در آن دوران حضور نداشتند، بنابراین برای ارزیابی عملکرد دستگاه ها در سال آینده انتظار می رود مدیران شاخص هایی را که تامین کننده منافع مردم هستند و موجب افزایش اعتماد عمومی می شود را به طور جدی و پررنگ در دستور کار قرار دهند.

وی با بیان اینکه یکسال از عمر فعالیت دولت سیزدهم را پشت سر گذاشتیم، افزود: در استان نیز کمتر از یک سال توفیق خدمت به مردم را در این دولت داشتیم و در این مدت تلاش کردیم تا منافع مردم و آرمان های انقلاب و فرامین و انتظارات رهبر معظم انقلاب را در کانون توجه مجریان دولتی قزوین قرار دهیم.

استاندار قزوین اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در نخستین دیدار خود با دولتمردان سیزدهم خواستند تا انسجام و وحدت برای خدمت رسانی به مردم در بین مسوولان وجود داشته باشد که این مهم را در استان به همراه اشرافیت بر اولویت ها و تشخیص مناسب آنها را در دستور کار قرار دادیم.

وی همچنین گفت: مجموعه بدنه دستگاه های اجرایی ما همچنین نیازمند توجه بیشتر به هم گرایی و جوهره اقتدار هستند تا اهداف خود را بهتر پیش ببرند.

اعلایی اظهار داشت: به مدیران دستگاه های اجرایی استان توصیه و درگاهی اوقات تاکید داشتیم که جسورانه تصمیم بگیرند که این مهم نیازمند وجود اقتدار در دستگاه ها برای حل مسایل و مشکلات مردم است.

استاندار قزوین افزود: مردم اراده کردند که اداره کشور به دست کسانی باشد که اکنون متصدی امور هستند و این افراد باید با اتکای به اراده ملت در تصمیم گیری های خود متناسب با منافع مردم عمل کنند و در این حوزه با شجاعت تصمیم بگیرند و ریسک پذیر باشند.

وی با بیان اینکه خیلی از مسایل را می توان با اراده و عزم جمعی در داخل استان حل و فصل کرد و حل آنها نه به قیمت دلار و نه مناسبات بین المللی و نه به گفت و شنودهای بیرون استانی مرتبط است، اظهار داشت: پذیرفته نیست یک معضل برای چندین هزار خانواده بیش از ۱۰ یا ۲۰ سال وجود داشته باشد و معطل تصمیم نگرفتن ها یا تفاوت دیدگاه ها و عدم وجود یک رویه واحد برای حل مشکل برجای مانده باشد.

اعلایی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم، دولت ما می توانیم است و امیدواریم مشکلات و موانع موجود را با کمک خداوند و اراده قوی حل و فصل کنیم.

استاندار قزوین در ادامه با اشاره به استفاده از جوانان در مسوولیت ها،گفت: ما در خیلی از حوزه ها مسوولیت ها را به جوانان نخبه و انقلابی و دارای تعهد سپردیم که رهبر معظم انقلاب به این موضوع تاکید داشتند.

وی اظهار داشت: قزوین بنا به دلایل مختلفی در حوزه مسکن دارای مساله و مشکل است و نباید قیمت زمین و مسکن در این استان به اندازه تهران باشد که یکی از دلایل این معضل حبس زمین و مکان یابی های نادرست و تصمیمات نامناسب درگذشته بوده که به دلالی زمین دامن زده و ما به طور جدی به دنبال حل این مسایل هستیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود یاد و خاطره شهدای دولت به ویژه شهید رجایی را گرامی داشت و گفت: بنا بر فرمایشات امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب این شهید به عنوان تک ستاره شاخص در آسمان مدیریت کشور مطرح بوده و همه ما باید عملکرد خود را با این شهید بزرگوار مقایسه کنیم.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.