استاندار ایلام: زائران اربعین به استان های خود بازگردند

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن بهرام نیا روز سه شنبه در گفت و گویی خبری اظهار داشت: زائران و مسافران طی امروز و فردا استان ایلام را به مقصد استان های خود ترک کنند و برای زائران فاقد خودرو شخصی، وسیله نقلیه عمومی در پایانه مرزی مهران مستقر است.

وی افزود: شرایط برای اسکان موقت زائران در مهران و سایر نقاط استان فراهم شده است تا این افراد در مدت حضور در استان ایلام مشکلی برای اقامت و تغذیه نداشته باشند.

بهرام نیا ادامه داد: بخش قابل توجهی از زائران پیش از بروز این حوادث به زیارت عتبات عالیات راهی شده اند و تعدادی هم در داخل استان به خصوص شهر مهران استقرار دارند.

وی از زائران خواست: از حرکت به سمت استان ایلام و مرز مهران تا زمان عادی شدن اوضاع عراق خودداری کنند چرا که با توجه به انسداد مرز، اجازه خروج به آنها داده نمی شود.

وی ادامه داد: برای اسکان زائران با فرمانداری، هیات های مذهبی، مساجد، حسینیه و مواکب هماهنگی های لازم انجام گرفته است و از فردا این مسافران به استان های خود بازگشت داده خواهند شد.

به گزارش ایرنا، شب گذشته به علت نا آرامی‌ها و تجمعات سیاسی داخل عراق (به ویژه استان‌های هم‌مرز با ایران) مرز مهران به سمت عراق تا اطلاع بعدی بسته است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.