ارزش طرح‌های عمرانی آذربایجان‌غربی ۴۷ برابر افزایش یافت

به گزارش ایرنا، یاسر رهبردین روز سه شنبه در جلسه شورای اداری آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در هفته دولت امسال ۶۸۳ طرح در استان به بهره برداری یا کلنگ‌زنی خواهد شد، اظهار کرد: تعداد طرح‌های افتتاحی چندین برابر طرح‌های کلنگ زنی شده است به گونه‌ای که ۶۰۰ طرح به بهره برداری خواهد رسید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی از تحرک چشمگیر بخش های مختلف عمرانی استان نیز خبر داد و افزود: تحرک در حوزه عمرانی استان را می توان در حوزه هایی چون راه، نهضت ملی مسکن و اقدامات بنیاد مسکن در روستاها مشاهده کرد.

رهبردین، با اشاره به کلنگ زنی ۸۳ طرح عمرانی جدید در آذربایجان‌غربی طی این هفته، ادامه داد: ارزش این طرح‌ها نیز ۲ هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اعلام اینکه ارومیه با افتتاح طرح‌هایی به ارزش ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بیشترین طرح‌های افتتاحی در استان را به خود اختصاص داده است، گفت: خوی با طرح‌هایی به ارزش ۸۵۰ میلیارد تومان و مهاباد با ۶۱۴ میلیارد تومان در رده‌های بعدی استان قرار دارند.

وی، همچنین به کلنگ‌زنی ۱۶ پروژه طی هفته دولت در مرکز استان اشاره کرد و افزود: پس از ارومیه و میاندوآب هرکدام با ۱۱ طرح، مهاباد با هشت و خوی با هفت طرح در رده‌های بعدی تعدد طرح‌های کلنگ زنی قرار دارند.

رهبردین در رابطه با برخی از اقدامات انجام شده در یک سال گذشته، گفت: احداث ۱۵۰ کیلومتر بزرگراه و راه روستایی، اتصال ۱۹۴ روستا و سه شهر به شبکه گاز سراسری، اجرای طرح هادی در ۹۰ روستا، آبرسانی به ۷۶ روستا، ایجاد مخزن به ظرفیت ۲۳ هزار متر مکعب، افتتاح ۷۲ روستا به میزان ۵۶ هزار ۴۰۰ متر مربع، آسفالت ۱۳۰ کیلومتر راه روستایی و احداث ۲ بیمارستان و ۶۰ خانه بهداشت از جمله اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم است.

وی با اشاره به اینکه تا پایان شهریور ماه برای دریافت بودجه سال ۱۴۰۰ زمان باقی است، بیان کرد: برای تصویب اعتبارات تلاش‌های زیادی انجام شده که مدیران در جذب آنان باید نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

گلایه معاون استاندار از بانک‌ها

"جواد کرمی" معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در این جلسه با ابراز گلایه از بانک‌ها در ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی، گفت: بانک‌ها در ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی عملکرد قابل قبولی ندارند.

وی ادامه داد: بانک‌ها برای جذب اعتبارات و ارائه آن به واحدهای اقتصادی منتظر نباشند و جهادی وار وارد عمل شوند.

کرمی با اعلام اینکه به دنبال تداوم سرمایه گذاری، رشد و توسعه اقتصادی استان هستیم، افزود: در راستای برنامه ریزی برای توسعه استان، همواره واحدهای تولیدی رصد شده و با پیگیری از دستگاه های متولی و بانک ها، از واحدهای مشکل دار حمایت می شود.

وی عمده مشکلات واحدهای تولیدی را تامین سرمایه، مشکل زمین و نحوه ارائه خدمات از سوی شرکت‌های خدمات رسان معرفی کرده و یادآور شد: همواره از سوی واحدهای تولیدی درخصوص پرداخت تسهیلات توسط بانکها گلایه می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر مدیریت منسجم منابع بانکی، افزود: متاسفانه مدیریت منابع و مصارف توسط برخی از بانک های خصوصی رعایت نشده و در جذب منابع فقط به اعتبارات تخصیصی اکتفا می شود که در این راستا بانک ها باید بازنگری کنند.

کرمی به ضرورت تامین کالاهای اساسی استان و مدیریت هوشمند یارانه آرد و نان نیز اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای سیاست های دولت، توزیع دستگاه های پوز (کارتخوان) در واحدهای نانوایی استان به خوبی انجام و ساماندهی شده است.

وی در پایان با تاکید بر کاهش آمار بیکاری در آذربایجان غربی، افزود: ۴۱ پروژه اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۲۵ هزار میلیارد تومان با ظرفیت ایجاد اشتغال برای ۷۲۰۵ نفر در هفته دولت امسال در استان افتتاح و یا کلنگ زنی می شود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.