اجرای نمایش‌های پیاده‌روی اربعین تابع وزارت کشور است/ افزایش دو برابری بودجه جشنواره تئاتر مقاومت

به گزارش خبرنگار تئاتر ایرنا نشست خبری هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت با حضور سیدوحید فخرموسوی دبیر این رویداد؛ مهراب محمدزاده دبیر اجرایی و امین اشرفی مدیر بخش بین‌الملل؛ ظهر امروز (سه‌شنبه ۸ شهریور ماه) در تالار مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار شد.

نخستین تجربه بین‌المللی در دو ساحت متفاوت

سیدوحید فخرموسوی در ابتدای این نشست با بیان آنکه جشنواره تئاتر مقاومت میراث‌دار جشنواره‌ای است که در گام‌های نخستین با نام تئاتر دفاع مقدس برگزار می‌شد خاطرنشان کرد: با توجه به اشاعه مفهوم مقاومت و تأکیدات مقام معظم رهبری در این عرصه تلاش کردیم تا نگرش‌مان را بر محور مقاومت استوار کرده و طی ادوار اخیر این جشنواره با نام تئاتر مقاومت برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: امسال برای نخستین بار جشنواره تئاتر مقاومت به شکل بین‌المللی برگزار می‌شود و دو حوزه و عرصه را مدنظر دارد. نخست اجرا در مسیر پیاده‌روی اربعین و دو دیگر اجرا در کشورهای همسایه و مسلمان در برنامه‌ریزی جشنواره قرار گرفته است.

برای اجرای آثار تابع دستورات وزارت کشور و ستاد اربعین خواهیم بود

برای اجرای آثار تابع قوانین و دستورات وزارت کشور و ستاد اربعین هستیم و در صورت فراهم شدن شرایط این نمایش‌ها مطابق برنامه‌ریزی در مسیر موکب‌ها اجرا خواهند شد

دبیر جشنواره تئاتر مقاومت با اشاره به آنکه هجدهمین دوره جشنواره در باازه زمانی شهریور تا آذر ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد یادآور شد: در شهریور ماه شاهد اجرای نمایش‌ها هم‌زمان با اربعین سید و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع)؛ در مهرماه نمایش‌های خیابانی؛ در آبان‌ماه رادیو تئاترها و در اواخر آبان و ابتدای آذرماه نیز اجرای نمایش‌های صحنه‌ای در این رویداد به مخاطبان ارائه خواهند شد.

فخرموسوی همچنین درباره شرایط اجرای نمایش‌ها در مسیر پیاده‌روی اربعین با توجه به اتفاقات اخیر و بسته شدن مرزها تصریح کرد: برای اجرای آثار تابع قوانین و دستورات وزارت کشور و ستاد اربعین هستیم و در صورت فراهم شدن شرایط این نمایش‌ها مطابق برنامه‌ریزی در مسیر موکب‌ها اجرا خواهند شد.

سهم بالای بودجه به تولید آثار نمایشی اختصاص یافته است

هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت با بودجه شش میلیارد و ۳۰۰میلیون تومانی بسته شده‌است و سهم بالایی از این بودجه به تولید آثار نمایشی اختصاص پیدا خواهد کرد

فخرموسوی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی‌بر بودجه جشنواره خاطرنشان کرد: بودجه جشنواره هجدهم نسبت‌به دوره قبل افزایش صددرصدی داشته و دراین‌میان برای نخستین بار تلاش کردیم با توجه به اجرای برخی از بخش‌های جشنواره در دیگر استان‌ها مشارکت استان‌ها را نیز با خود به‌همراه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: هجدهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر مقاومت با بودجه شش میلیارد و ۳۰۰میلیون تومانی بسته شده‌است و سهم بالایی از این بودجه به تولید آثار نمایشی اختصاص پیدا خواهد کرد.

این گزارش در حال تکمیل است….

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.