اجازه هیچ گونه حفاری از نیمه مهر امسال در سطح شهر زنجان داده نمی شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، علیرضا فیروزفر روز سه شنبه در جلسه علنی شورای شهر زنجان با اشاره به اینکه برخی پیمانکاران به دلیل بدعهدی‌ها گذشته اعتماد خود را نسبت به شهرداری از دست داده‌ اند، افزود: این در حالی است که در برخی پروژه‌ها با اینکه چندین بار مناقصه برگزار شده اما پیمانکاری شرکت نکرده است.

وی اضافه کرد: دلیل دومی که پیمانکاران در مناقصه برخی پروژه‌ها شرکت نمی‌کنند به این دلیل است که حجم پروژه‌های در دست انجام در سطح شهر بالا است و چند شرکت بزرگ در حال انجام همین پروژه‌ها هستند.

این مسوول مدیریت شهری با اشاره به آخرین وضعیت نهضت آسفالت ریزی شهر زنجان ادامه داد: قرار داد سوم این کار نیز روز گذشته ابلاغ شد، با توجه به اینکه فصل کاری رو به پایان است، تلاش می شود این کار به پایان برسد و تلاش می شود برخی پروژه‌ها مانند خیابان خرمشهر با اولویت به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه برخی‌ها اگر بخواهد با برخی الفاظ اقدامات را کمرنگ کنند، راه به جایی نخواهند برد، گفت: حتی عامه مردم می‌گویند نباید عنوان ترمیم آسفالت ذکر شود چراکه کارها بطور کامل زیرسازی شده، پس فقط ترمیم آسفالت نیست، بنابراین مردم عادی نیز می‌دانند چنین کار بزرگی با چنین حجم آسفالتی با حجم شهرداری زنجان با وضعیت فعلی در حال انجام است.

فیروزفر با اشاره به اینکه ظرفیت کارهای انجام شده بالا است، افزود: بودجه عمرانی شهرداری امسال چهار برابر شده که همین امر نشان می‌دهد مدیریت برای پروژه‌ها نیز باید به درستی و مدیریت شده پیش برود.

وی با بیان اینکه پرداخت اعتبارات به شرکت‌های پیمانکار طرف شهرداری حداکثر در مدت سه روز کاری انجام می‌شود که حتی برای بسیاری از پیمانکاران قابل باور نیست، خاطر نشان کرد: با روندی که امسال در شهرداری ایجاد شد، یقینا در سال‌ بعد برای اجرای پروژه‌ها شرکت‌ها برای گرفتن پروژه‌ها در مناقصات به‌ صف خواهند شد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.