۲۸ هزار خانوار در البرز زیر چترحمایتی طرح رفع سوء تغذیه قرار گرفتند

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد محمدی فرد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در راستای توانمندسازی مددجویان موردحمایت کمیته امداد فعالیت‌های مختلفی درزمینه های اقتصادی، فرهنگی، حمایتی و اجتماعی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اینکه هفته فرصت مناسبی برای معرفی دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در عرصه‌های گوناگون است، گفت: به همت خیرین و کمیته امداد از ابتدای سال جاری تاکنون در سطح استان مبلغ ۱۰۵ میلیارد و ۹۱۳ میلیون تومان بابت تسهیلات اشتغال به یک هزار و ۷۶۹ نفر پرداخت شده است.

محمدی فرد بیان داشت: همچنین خدمات کاریابی، آموزش و راهبر شغلی برای بیش از ۲ هزار نفر خدمات ارایه داشتند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان البرز اضافه کرد: با توجه به‌ ضرورت کمک به اقشار کم برخوردار جامعه در زمینه مسکن این نهاد از ابتدای سال تاکنون ۱۹۲ مورد تعمیر، خرید و احداث به مبلغ بیش از چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان ارایه خدمت کرده است.
وی با اشاره به ضرورت مردمی کردن فعالیتهای خیر و احسان و توسعه مراکز نیکوکاری به عنوان هسته های مردمی و پویش های سازمان یافته در جهت یاری رسانی به خانواده های نیازمند با اولویت حاشیه نشینان گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۳۴ مرکز به جمع مراکز نیکوکاری البرزافزوده شده و تعداد این پایگاههای مردمی خیر و احسان به ۴۱۱ عدد در سطح استان رسیده است.
محمدی فرد با بیان اینکه ۳۳ هزار و ۷۰۷ حامی در تعامل و هم‌افزایی با کمیته امداد مبلغ ۴۳ میلیارد تومان جهت ارایه خدمات به ۶ هزار و ۷۴ فرزند ایتام و محسنین پرداخت‌ کرده اند گفت: در قالب ۲ طرح اطعام مهدوی و اطعام حسنی چهار میلیون پرس غذای گرم و یک میلیون و ۸۰۰ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع شد همچنین بیش از ۴۷میلیارد تومان در قالب طرح نذر قربانی صرف تهیه گوشت گرم برای نیازمندان شده است.
وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌های فرهنگی ازجمله وظایف این نهاد می‌باشد که در این راستا خدماتی چون مشاوره فردی و گروهی، اردوهای زیارتی، حجاب و عفاف، ثبت‌نام حوزه علمیه، هدایت تحصیلی دانش آموزان و برگزاری دوره‌های آموزشی به مددجویان کمیته امداد ارایه می‌شود.

کمیته امداد امام خمینی(ره) استان البرز ۵۳ هزار نفر را زیر چترحمایتی خود دارد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.