۱۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض مسکن به روستاییان کم‌درآمد استان سمنان پرداخت شد

علیرضا فلاحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس راهبرد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و حساب ۱۰۰ امام (ره) برای اقشار کم درآمدی که ساکن دائمی روستا هستند، مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض به منظور ساخت و بهسازی مسکن در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه سهمیه بنیاد مسکن استان سمنان ساخت و بهسازی یکهزار و ۲۱۵ واحد مسکونی است، تصریح کرد: بنا بر ابلاغ به بانک‌ها از سال گذشته تاکنون به یکهزار و ۹۳ متقاضی در استان تسهیلات بانکی به منظور ساخت و بهسازی واحدهای مسکونی پرداخت شد.

فلاحی با بیان اینکه به هر متقاضی تسهیلات بانکی یک میلیارد ریالی پرداخت شد، اظهار داشت: تاکنون مبلغ ۱۲۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی کم‌بهره با نرخ سود پنج درصد، سه سال دوران تنفس و تقسیط ۱۷ ساله به امر ساخت و بهسازی مسکن روستایی استان سمنان تعلق گرفت.

به گفته وی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سمنان با ۹۰ درصد جذب اعتبار و ۷۱ درصد پیشرفت فیزیکی حائز رتبه اول در کشور است.

به گزارش ایرنا، در راستای قانون جهش تولید مسکن در روستاها آیین افتتاح و بهره‌برداری همزمان ۳۰۰ واحد مسکن روستایی با حضور سید محمدرضا هاشمی استاندار سمنان، ابوطالب جلالی معاون استاندار و فرماندار ویژه شاهرود، و جمعی از مسئولان استان و شهرستانی روز گذشته در روستای اَبرسج شاهرود انجام شد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.