گذشت در ۲ پرونده قصاص و آزادی ۶۰ زندانی کرمان، رهاورد پویشی با نام حسین(ع)

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کرمان، حجت الاسلام ابراهیم حمیدی افزود: در کنار برنامه های معنوی عزاداری ماه محرم امسال به ابتکار قوه قضاییه و دادگستری استان ها، پویش مردمی به حرمت امام حسین (ع) می بخشم در ماه محرم راه اندازی و اجرایی شد و در ماه صفر نیز ادامه خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرد: در ماه محرم امسال همچنین در اجرای این پویش مردمی ضمن جلب رضایت در دو پرونده قتل، پنج هزار و ۶۹۶ مورد سازش در دعاوی حقوقی و کیفری و ایجاد سازش در ۲۲۲ پرونده مددجویان زندان ها نیز حاصل شد.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان یادآور شد: در ماه محرم امسال و با اجرای پویش مذکور ۲ فقره نزاع دسته جمعی و طایفه ای نیز به صلح و سازش انجامید و پرونده های قضایی آنها مختومه شد.

حجت الاسلام حمیدی یادآور شد: در پرونده های کلان اختلاف مالی نیز شش پرونده با دخالت متنفذان، روحانیون و ریش سفیدان و با استفاده از پویش مردمی مذکور به سازش انجامید.

وی با اشاره به اینکه پویشی نیز با عنوان به حرمت امیرالمومنین (ع) می بخشم در ماه مبارک رمضان برنامه ریزی و اجرا شد و نتایج بسیار خوبی به دنبال داشت تاکید کرد: اصل اساسی در این پویش ها ترویج فرهنگ صلح و سازش در جامعه است که جزو برنامه ها و سلوک ائمه اطهار(ع) بوده است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.