وزارت نفت در خط مقدم جنگ اقتصادی استکبار جهانی قرار دارد

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری روز دوشنبه در آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های نفتی با حضور وزیر نفت در عسلویه، اظهار کرد: صنعت نفت یک مولفه بسیار قوی در ایجاد اقتدار جهانی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و توانست در مقابله با طراحی‌های جهان استکبار در مقابل تهاجم و تهدید اقتصادی علیه ایران، مقاومت اقتصادی را به نمایش بگذارد و تهدید بین‌المللی را تبدیل به فرصت کند.

وی اضافه کرد: هر فرد در مجموعه وزارت نفت یک افسر و سرباز سربلند مانند رزمندگان جبهه‌های دفاع مقدس است که برای سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر عنوان کرد: تولید انرژی و تبدیل آن به ثروت، دانش بنیان بودن، تلفیق مدیریت ستادی با میدانی و آفرینش اقتدار بین المللی از ویژگی‌های صنعت نفت کشور است.

صفایی بوشهری یادآور شد: فعالیت وزارت نفت در جغرافیای استان بوشهر منشا برکات بسیاری بوده است و این استان نیز در مقابل خیرات بسیاری برای صنعت نفت کشور داشته است.

وی افزود: استان بوشهر در منظومه اقتصاد ایران دومین یا سومین و در ۱۰ سال آینده دومین استان کشور در تولید ناخالص ملی خواهد بود و در تولید ثروت سرانه رتبه نخست کشور را دارد اما با وجود این تولید ثروت برای مملکت، در محاسبه کشوری، برخوردار متوازن از این ثروت نیست و به همین خاطر باید تدبیر اساسی در این زمینه صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با تایید همه کاستی‌های و مشکلات بیان شده در این نشست از سوی استاندار و نمایندگان استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: عمل به تعهدات مسئولیت های اجتماعی صنایع وزارت نفت در استان بوشهر بسیار کار بزرگی است که باید انجام شود.

وی عنوان کرد: ایجاد زیرساخت‌های عمرانی، فرهنگی، ورزشی، هنری ، رفع محرومیت‌ها در همه ابعاد، ایجاد اشتغال بومی برای استان بوشهر، تامین نیازهای صنعت در زیست بوم استان بوشهر از مواردی است که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرد.

صفایی بوشهری اضافه کرد: بزرگراه بوشهر به دیر که سال‌ها است با صرف هزینه بسیار اجرایی شده، نیمه کاره مانده است و اکنون برای این استان و وزارت نفت هزینه در بر دارد.

وی با اشاره به بیان گمان‌هایی درباره تعطیلی پارس شمالی و انتقال این طرح به استانی دیگر، گفت: این مساله برای بسیار نگران کننده بود و دعوت از من برای کلنگ زنی پروژه‌های این منطقه صنعتی نوید خوبی داشت.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: امیدواریم در کمترین زمان ممکن طرح‌های پارس شمالی به بهره برداری برسد و فرصتی که وزارت نفت طی سال‌ها در این منطقه صنعتی برای خود ساخته است را از دست ندهد چرا که دوباره باید با سرمایه به مرحله‌ای برسد که امروز در پارس شمالی وجود دارد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.