محیط‌بان منطقه حفاظت شده خانگرمز استان همدان براثر وقوع حریق جان باخت

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان، «سیده مریم محمدی» اظهار داشت: بروز حریق در اتاقک محیط بانی این منطقه حفاظت شده، شب گذشته(حوالی ساعت ۲۱) روی داد که به رغم تلاش نیروها و انتقال مصدومان به بیمارستان، حشمت‌الله ملکی از محیط بانان تلاشگر این سازمان بامداد امروز و به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد.

محیط بان فقید حشمت الله ملکی

وی اظهار داشت: حامد مومیوند دیگر محیط بان این سازمان نیز براثر جراحات وارده ناشی از حریق در بیمارستان بعثت شهر همدان بستری شده است.

به گفته وی، این حریق زمان بیتوته محیط بانان در منطقه حفاظت شده خانگرمز و حین انجام وظیفه و ماموریت روی داده است.

محمدی با بیان اینکه براساس بررسی های اولیه انجام شده علت وقوع این سانحه، انفجار کپسول گاز در اتاقک محیط‌بانی منطقه گزارش شده است، افزود: با توجه به اینکه اتاقک محیط‌بانی در ارتفاعات و بالای کوه قرار دارد، یگان حفاظت محیط زیست به اتفاق نیروی انتظامی در حال بررسی علت وقوع حادثه هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با بیان اینکه اینکه مراسم تشییع این محیط بان فقید فردا(سه شنبه) برگزار می شود، اظهار داشت: زمان و مکان برگزاری مراسم به صورت کامل اطلاع رسانی خواهد شد.

منطقه حفاظت شده خانگرمز با وسعت بیش از ۷۹ هکتار در فاصله ۳۰ کیلومتری غرب شهرستان تویسرکان، ۲۵ کیلومتری شرق شهر اسدآباد و در سمت جنوب غربی همدان و شمال غربی شهر فرسفج قرار گرفته است.

این منطقه از سال ۱۳۶۳ به عنوان منطقه شکار ممنوع اعلام و در سال ۱۳۸۰ به منطقه حفاظت شده ارتقای سطح یافت.

وسعت مناطق حفاظت شده استان همدان ۶۲ هزار هکتار است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.