مجتمع آبرسانی افضل‌آباد نهبندان افتتاح شد

به گزارش خبرنگار ایرنا مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی روز یکشنبه در این آیین گفت: برای اجرای این پروژه حجم عملیاتی شامل ۱۵ کیلومتر لوله گذاری خط انتقال و ۲.۵ کیلومتر لوله گذاری شبکه توزیع انجام شده است.

حسین امامی افزود: احداث پنج باب مخزن با گنجایش ۴۲۰ مترمکعب، احداث ۲۴ باب حوضچه شیرآلات، احداث ۲ باب ایستگاه پمپاژ و نصب ۲ مورد پمپ برق اجرایی شده است.

وی جمعیت بهره‌مند از این پروژه را ۲۵۲ نفر عنون کرد و اظهار داشت: آبرسانی به افضل آباد با اعتباری معادل ۸.۵ میلیارد تومان عملیاتی شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی افزود: ادامه این پروژه با اعتبار هفت میلیارد تومان در راستای اجرای ۱۳ کیلومتر خط انتقال، ساخت یک باب ایستگاه پمپاژ و ساخت یک مخزن در روستای کلاته حبیب با مشارکت قرارگاه شهید ناصری تکمیل می‌شود و تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در ۲ ماه گذشته به ۱۰ روستای نهبندان آبرسانی شد، ادامه داد: تا پایان سال نیز روستاهای بیشتری به خصوص در حوزه عشایری از آب آشامیدنی بهره‌مند می‌شود.

امامی تصریح کرد: تمام روستاهای استان تا سال ۱۴۰۲ از آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند، همچنین به دنبال رفع مشکل روستاهای دارای تنش آبی در شهرستان هستیم.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی هم گفت: سال قبل خدمت مردم این روستا رسیدیم و دغدغه جدی مردم آب بود که این موضوع پیگیری و در کمتر از یک سال ابه سرانجام رسید.

مصطفی نخعی افزود: یکی از چالش‌های جدی در شهرستان نهبندان به ویژه مناطق روستایی، حوزه آب است که با پیگیری های استاندار و سایر مسئولان امسال دغدغه آب کامل رفع می‌شود.

وی بیان کرد: شهر نهبندان و شوسف تنش آبی دارند و باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند.

این مراسم با حضور مهمانان کشور، نماینده مردم شهرستان‌های سربیشه و نهبندان در مجلس شورای اسلامی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، ائمه جمعه، فرماندار و جمعی از مدیران همراه بود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.