لازمه دستیابی به اقتصاد قابل رقابت در جهان، رسیدن به قله‌های دانش در تولید است

محمدهادی زاهدی وفا روز دوشنبه در مراسم افتتاح پروژه ملی استیل کورد در مجتمع تولیدی صبای زنجان افزود: تلاش های بسیاری در این مرز وبوم انجام شده است و اینک باید فرصت دولت سیزدهم را غنیمت شماریم و در حوزه پیشرفت کشور گامهای بلندی برداریم.

وی با تاکید بر نقش مهم کارگران و مهندسان در چرخش چرخ‌های پیشرفت کشور اظهار داشت: با پیگیری و نظارت مسوولان استان کارهای بزرگی به انجام رسیده است.

زاهدی وفا با بیان اینکه باید از هر گونه حمایت و ایجاد فضای مناسب برای رشد و توسعه کشور استفاده کنیم، تصریح کرد: با تلاش و همت لازم کارهای زمین مانده در مدت کوتاهی به سرانجام خوبی خواهند رسید.

وی با اشاره به اینکه امسال، سال اشتغالزایی، تولید و دانش بنیان است گفت: باید در تولیدات ضریب دانش بنیانی قابل قبولی داشته باشیم.

زاهدی وفا افزود: شرایط کشور چه از نظر منطقه ای و چه از نظر جهانی این را می طلبد که کلیه زنجیره های مفقوده صنعت که دارای توجیه اقتصادی و یا دارای توجیه تولید کالاهای استراتژیک است را د در این فرصت تولید کنیم و به اقتصادی پرقدرت تبدیل شویم.

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت ایجاد اشتغال پایدار و با ثبات در کشور، خاطرنشان کرد: ایجاد اشتغال پایدار منوط به این است که اشتغال در گرو تولید باشد وگرنه در گذشته اقداماتی برای اشتغالزایی انجام و آمارهایی نیز داده شده اما پایدار نبوده است.

زاهدی وفا گفت: در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای آمارها و گزارشهایی که می رسد سامانه رصدی را ایجاد کرده ایم که آمارهای ارایه شده از استانها، پایش شود و باید مطمئن شد بودجه هایی که برای اشتغال تخصیص می یابد ثمر بخش بوده است و این، نظارت مسوولان به خصوص استانداران را می طلبد.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در کارخانه نخ تایر زنجان یادآورشد: در حوزه تولید کارهای بسیاری انجام شده اما راه طی نشده نیز زیاد است و بار سنگین این کار بر دوش مسوولان استان است تا با فراهم کردن شرایط مناسب شاهد رشد قابل قبولی برای تولید و صنعت کشور در مجموعه شستا باشیم.

زاهدی وفا تاکید کرد: اگر از ظرفیت های موجود استفاده کنیم حتما رشد اقتصاد را می توانیم به درصد تعیین شده در بودجه برسانیم و برای تحقق این امر علاوه بر تلاش مضاعف، نیازمند آموزش و ارتقای دانش و مهارت نیروی انسانی زیرمجموعه کارخانجات هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در ششمین روز از هفته دولت با حضور سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسئولان و مدیران ارشد استانی پروژه ملی استیل کورد در زیربنایی با وسعت ۱۳ هزارو ۵۰۰ مترمربع در زنجان افتتاح شد.
به گفته مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع لاستیک (نخ تایر صبا) این پروژه قرار است در فاز اول سالانه ۱۲ هزار تن استیل کورد تولید کند.
حسین صنعان افزود: ظرف ۶ ماه آینده فاز دوم استیل کورد نیز با ظرفیت تولید ۱۲ هزار تن آماده افتتاح خواهد شد.

گفتنی است کارخانه نخ تایر صبا از شرکت های زیر مجموعه شستا، بزرگ‌ترین تولیدکننده منسوج استخوان‌بندی و پارچه‌های صنعتی در منطقه خاورمیانه است. این شرکت توانسته با وجود تحریم‌های ظالمانه اقتصادی در سال‌های اخیر و محیط رقابتی امروز، مسیر رشد و توسعه را در پیش بگیرد.

اجرای طرح بزرگ و ملی تولید محصول جدید با نام تجاری استیل‌کورد همزمان با هفته دفاع‌مقدس سال گذشته در محل کارخانه آغاز شد.
بهره برداری از این طرح، اشتغال‌زایی حدود ۲۵۰ نفر را فراهم کرده است.
با بهره‌برداری از این پروژه ملی، شرکت نخ‌تایر صبا تنها شرکت در خاورمیانه است که محصولات متنوعی در صنعت استحکام‌دهنده‌های انواع تایر تولید می‌کند.
همچنین این طرح در استان زنجان به لحاظ دانش و تکنولوژی بالا، اشتغال‌زایی و منحصر به فرد بودن، برای این استان اهمیت بالایی دارد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.