قارداشی: خسروی وفا شایسته ریاست کمیته ملی المپیک بود

به گزارش ایرنا، ششم شهریور مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک برگزار شد و محمود خسروی‌وفا با ۲۸ رای به عنوان رییس انتخاب شد. در این مجمع مهین فرهادی‌زاد به عنوان نایب رییس بانوان و غلامرضا نوروزی به عنوان نایب رییس کمیته ملی المپیک انتخاب شدند.

همچنین علیرضا پاکدل، محمدرضا داورزنی، سهرابیان، شعبانی‌بهار، مهرداد علی‌قارداشی و گودرزی و حمید عزیزی به عنوان هفت عضو نهایی، به عضویت هیئت اجرایی درآمدند.

مهرداد علی‌قارداشی در گفت‌وگو با ایرنا درباره مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک و رقابت نزدیک میان مهدی علی‌نژاد و محمود خسروی وفا، اظهار داشت: علی‌نژاد و خسروی‌وفا افرادی روزمه دار در ورزش کشور هستند. با این تفاوت که اختلاف سنی بین این دو نفر وجود دارد. این اختلاف سنی نشان می‌دهد که سابقه مدیریت و حضور به همان نسبت متفاوت است.

وی افزود: خسروی‌وفا با ابلاغ رئیس جمهوری عضو شورای عالی ورزش کشور شد و حتی سابقه شورای شهر دارد. این موضوع نشان می‌دهد که وی هر جا کاندید شد، با اعتمادی از طرف مردم و روسای فدراسیون‌ها روبرو شده است.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز با اشاره به اینکه رقیب خسروی وفا توانمند بود، گفت: از نظر شخصیتی وی قابل احترام است و نتیجه این انتخابات در دور اول ۲۴ و ۲۴ بود و در دور دوم هم ۲۸ بر ۲۷ به نفع خسروی وفا تمام شد. این رقابت تنگاتنگ نشان می‌دهد که انتخابات مهندسی نشده و دموکراسی در این مجمع انتخاباتی حاکم بود.

وی اضافه کرد: هر فردی رای خود را در صندوق انداخت. در پایان مجمع نیز صحبت‌های علی نژاد نشان دهنده این بود که او واقعا با اعضای مجمع همراه شده است. وی با تعریف و تمجید از خسروی وفا نشان داد که احترام ویژه‌ای برای او قائل است.

علی‌قارداشی با اشاره به اینکه از این انتخاب خوشحالیم، گفت: همه دوستان شایسته بودند. کسانی که رای نیاوردند چیزی از ارزش‌های آنها کم نمی شود. باید از زحمات اعضای قبلی کمیته ملی المپیک و رئیس آن تشکر کنم. هر کسی هر چه در توان داشت، انجام داد. همه ما در هر مسئولیتی که هستیم یک سری از عملکردهای مورد تایید و یک سر مورد نقد داریم. در نهایت تصمیمات و عملکرد ما در آینده نشان دهنده عملکرد ما در آینده است.

وی درباره انتخاب خود به عنوان یکی از اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک، گفت: بخشی از مسئولیت‌ها برعهده خسروی وفا است و بخش دیگر را باید به عنوان همکار به او پیشنهاد دهیم و کمک کنیم. در واقع در انتخابات روز گذشته جمعی از مدیران با سابقه چون دو معاون وزیر مانند مهین فرهادی زاد و محمدرضا داورزنی و دوستان دیگر با سوابق ورزش در سطوح قهرمانی و حضور در مسابقات بین المللی و المپیک حضور دارند. همچنین نوروزی هم از نظر علمی پزشک است و این انتظار می‌رود تا در مسائل مبوط به المپیک و بازی‌های آسیایی تصمیمات خوب و با دقتی بگیرد.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز درباره اضافه شدن دو عضو دیگر به مجمع پس از برگزاری دور اول انتخاب ریاست کمیته المپیک یادآور شد: تابع نظر حیدر فرمان عضو شورای المپیک آسیا بودیم. هر چیزی که وی گفت تایید می‌کنیم. آن دو نفر هم عضو مجمع هستند و حضورشان قانونی بود.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.