فرماندار: ورود جوانان فیروز کوه به عرضه مدیریت زمینه ساز نوآوری و تحول گرایی است

فیروز کوه- ایرنا- فرماندار شهرستان فیروز کوه گفت: در دولت مردمی سیزدهم جوانان وارد عرصه مدیریتی کشور شدند و ورود جوانان شهرستان فیروز کوه به عرصه مدیریت زمینه ساز نوآوری و تحول گرایی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد حیدری منش در نشست بررسی مسائل جوانان فیروز کوه، اظهار داشت: روی کارآمدن دولت جوان انقلابی با حمایت دولت ظرفیت لازم را برای رشد و توسعه تفکرات جوان در سطح کشور فراهم می کند.

رشد جمعیت در شهرستان منفی است

وی با اشاره به رشد منفی جمعیت در شهرستان، اظهار داشت: شهرستان ما با وسعت ۲ هزار و ۲۲۴ کیلومتر مربع وسیعترین شهرستان استان تهران و دارای ظرفیت های کشاورزی، گردشگری، صنعت است اما شاهد رشد منفی ۱.۸ دهم درصدی در سطح شهرستان هستیم و جمعیت رو به کاهش است.

فرماندار: ورود جوانان فیروز کوه به عرضه مدیریت زمینه ساز نوآوری و تحول گرایی است

فرماندار شهرستان فیروز کوه گفت: مشکلات شهرستان زمینه را برای مهاجرت و کاهش جمعیت ایجاد می کند و باید شهرستان را به سمت توسعه و تعالی هدایت کنیم و با توجه به اینکه بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب ۷۰ درصد ظرفیتهای کشور بی استفاده مانده است.

حیدری منش گفت: در شهرستان سه محور توسعه گردشگری، کشاورزی و دامپروری و صنعت داریم که ظرفیت های خوبی دارند اما به دلیل مشکلاتی نمی توانیم از آنها استفاده کنیم و جوانان ما در سایر شهرستانها ظرفیت ایجاد کردند که باید این ظرفیت ها به سوی شهرستان هدایت شود.

معافیت مالیاتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتر محقق شده است

وی با بیان اینکه معافیت مالیاتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتر محقق شده است، توضیح داد: معافیت مالیاتی در شعاع ۱۲۰ کیلومتر در راستای توسعه صنعت در این شهرستان محقق شده است.

فرماندار: ورود جوانان فیروز کوه به عرضه مدیریت زمینه ساز نوآوری و تحول گرایی است

فرماندار شهرستان فیروزکوه ادامه داد: توسعه صنعت گردشگری را با رویکرد توسعه بوم گردی با همراهی و همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بانگاه ضابطه مند به گردشگری در دستور کار داریم و قرار نیست فقط زباله های گردشگران در شهر باقی بماند.

حیدری منش با اشاره به ضرورت ایجاد مجمع مشاوران جوان، اظهار داشت: مجمع مشاوران جوان شهرستان در قالب کارگروه های مختلف شکل بگیرد باکار مطالعاتی وبا کمک مشاوران طبقه بندی مسائل با هدف خدمت رسانی به شهرستان می توان اقدامات ارزشمندی را انجام داد.

وی با اشاره به آزادی مطبوعات، اظهار داشت: در سطح کشور ۸۵ درصد آزادی بیان رعایت شده و با نگاه متوازن بر دیپلماسی کشورهای همسایه در سال گذشت ۲۱.۸ دهم درصد ظرفیت تجاری ما در گمرکات افرایش داشته و تراز تجاری کشور در پرتو عزت ملی مثبت شده است.

فرماندار شهرستان فیروز کوه گفت: احداث پارک بانوان، تخصیص اعتبار برای ظرفیت های ورزشی با توجه به اینکه سرانه ورزشی شهرستان ۹۰ سانتیمتر برای هر شهروند است، پی گیری ساخت استخر که مطالبه بر حق جوانان شهرستان است در دستورکار قرار گرفته است.

۴۸۲ شهید افتخار آفرین در شهرستان داریم

حیدری منش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ۴۸۲ شهید افتخار آفرین شهرستان، اظهار داشت: جوانان ما برای دفاع از آرمانها و اعتقادات به جبهه رفتند و همه ما باید به شهدای معزز که یادشان جاودانه است تاسی کنیم، نباید نا امید بشویم و با خودباوری ظرفیت سازی کنیم.

وی گفت: برای افزایش سرمایه گذاری در شهرستان و با حضور صالحی عضو صندوق توسعه ملی تسهیلات لازم را برا کسب و کار ها در سطح شهرستان ایحاد شده است و متقاضیان با طرح توجیهی می توانند برای دریافت تسهیلات مراجعه کنند.

فرماندار شهرستان فیروز کوه گفت: میز خدمتی برای ارائه مشاوره تخصصی برای ایجاد ظرفیت های اقتصادی ایجاد خواهد شد با بنیاد برکت، کوثر و علوی برای دریافت تسهیلات مذاکراتی انجام شده و استفاده از ظرفیت اشتغال زایی افراد بومی در دستورکار قرار گرفته است.

حیدری منش گفت : تعداد زیادی از جوانان متقاضی کار اداری هستند، استخدام بر اساس آزمون های استخدامی انجام می شود و این در حالی است که بسیاری از تولید کنندگان به نیروی انسانی نیاز دارند.

وی از ایجاد تسهیلات برای شهرکهای صنعتی به منظور توسعه آنها خبر دادو اظهار داشت: با اعتباری در حدود یکصد میلیارد ریال برای آبرسانی شهرک صنعتی از سد نم رود در حال پی گیری است و پست برق ۶۳ به ۲۰ شهرک صنعتی در هفته دولت به بهره برداری رسید.

فرماندار شهرستان فیروز کوه ادامه داد: برای حمایت از بانوان هنرمند با واگذاری تسهیلات تبصره ۱۶، ایجاد بازار فروش محصولات هنری بانوان و ایجاد مراکز ورزشی روستایی برنامه ریزی شده است.

حیدری منش با اشاره به مشکل روستای سله بن، توضیح داد: تصمیم گیری برای رفع مشکلات این روستا در سطح استانی و ملی است و ایجاد سد نم رود یکی از دلایل این مشکلات است و انجام کار مطالعاتی برای تامین هزینه لازم برای استملاک اراضی آبرسانی به اراضی کشاروزی در دست اقدام است تا مشکل بلاتکیفی روستائیان مرتفع شود.

شهرستان فیروز کوه با جمعیت سیال ۵۰ تا ۱۵۰ هزار نفر در فصول مختلف سال در شرق پایتخت قرار دارد.

 • وزیر ارتباطات:۲۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه زیر ساخت های ارتباطی اختصاص یافته است

  وزیر ارتباطات:۲۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه زیر ساخت های ارتباطی اختصاص یافته است

  کرج-ایرنا- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:دولت به جز حمایت های…

 • وزیر آموزش و پرورش: مردمی کردن امور خط‌مشی دولت سیزدهم است

  وزیر آموزش و پرورش: مردمی کردن امور خط‌مشی دولت سیزدهم است

  شهرکرد- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش مردمی‌سازی را خط مشی دولت سیزدهم…

 • حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سایر سطوح اصلاح می‌شود

  حقوق بازنشستگان و مستمری بگیران سایر سطوح اصلاح می‌شود

  زنجان – ایرنا – سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با بررسی…

 • ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی ۲۱۷ هزار نفر است/ شروع قطعی سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها از اول مهر

  ظرفیت خوابگاه‌های دانشجویی ۲۱۷ هزار نفر است/ شروع قطعی سال تحصیلی جدید دانشگاه‌ها از اول مهر

  گنبدکاووس – ایرنا – معاون وزیر و رییس سازمان دانشجویی وزارت علوم،…

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.