فاز نخست توسعه شبستان امامزاده عباس(ع) ساری به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرنگار ایرنا، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در این مراسم گفت: پروژه توسعه شبستان آستان مقدس امامزاده عباس(ع) ساری در سال ۱۳۹۰ کلنگ‌زنی شده بود و با پیگیری‌های استاندار مازندران و مدیرکل اوقاف مازندران پس از ۱۱ سال به بهره‌برداری رسید.

حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی افزود: فاز نخست شبستان دارای یک هزار و ۶۰۰ مترمربع مساحت است که برای ساخت آن طی این چند سال اخیر یکصد میلیارد ریال از محل کمک‌های مردمی و اعتبارات اداره‌کل اوقاف مازندران هزینه شد.

وی ادامه داد: پروژه توسعه شبستان آستان مقدس امامزاده عباس(ع) ساری در دولت سیزدهم ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امروز فاز نخست آن به بهره‌برداری رسید .

مدیرکل اوقاف مازندران با اشاره به اینکه ۱۲۷ پروژه دربقاع امامزادگان استان در حال اجرا است ، گفت : تعمیر و بازسازی عرصه و عیان وقف ۲۵ پروژه با متراژ بیش از ۱۱ هزار متر است که توسط اوقاف با حضور سرمایه‌گذاران در حال انجام است .

وی افزود: موضوع سرمایه‌گذاری پایدار در سطح استان در برنامه کاری قرار گرفته است و بزودی عملیات اجرایی ۱۲۶واحد تجاری در بقعه امام زاده آمل کلنگ‌زنی می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از برنامه‌ریزی برای ورود به این مجموعه در بحث اجرای زراعت چوب، گفت: این طرح در اراضی سطح اوقاف عملیاتی می‌شود.

وی با اشاره به همکاری، سپاه کربلای استان، سپاه قدس و خیران در اجرای طرح‌ها در حوزه اداره‌کل اوقاف و امور خیریه گفت: در برخی از امامزاده‌های شاخص به ویژه امام زاده عبدالله(ع) آمل کمک‌های زیادی برای رفع مشکلات این مجموعه به مجموعه اوقاف استان شد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.