عضو شورای مرکزی حزب‌الله: لبنان تابع کشورهای سازشکار نخواهد شد

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المنار لبنان ، شیخ « نبیل قاووق » عضو شورای مرکزی حزب‌الله طی سخنانی گفت که اقدام لازم و ضروری برای کاهش رنج لبنانی‌ها تشکیل دولت جدید با اختیارات و مشخصات کامل برای مقابله با فروپاشی و رسیدگی به بحران‌ها است.

وی تاکید کرد: اولویت حزب‌الله توقف فروپاشی و تسکین آلام لبنانی‌ها است اما اولویت پیروان سفارت‌های آمریکا و عربستان، درگیری سیاسی و عصیانگری و کشاندن کشور به رویارویی سیاسی است.

عضو شورای مرکزی حزب الله لبنان تاکید کرد: مداخله آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری نقض آشکار حاکمیت لبنان است و یک نتیجه دارد و آن پیچیده شدن انتخاب است.

« نبیل قاوون » پیشتر نیز گفته بود که آمریکا تلاش می کند تا لبنان را از نظر اقتصادی و مالی با هدف تن دادن به خواسته‌های رژیم صهیونیستی زیر فشار شدید قرار دهد و نباید در مقابل آمریکا مماشات کرد.

وی تصریح کرده بود که هدف آمریکا این است که لبنان را از نظر اقتصادی و مالی زیر فشار خفه کننده ای قرار دهد تا به خواسته های رژیم صهیونیستی تن دهد.

شیخ نبیل قاووق با اشاره به اینکه بحران لبنان به دلیل تسلیم شدن در برابر خواسته آمریکا طولانی و عمیق شده است گفته بود: تنها نتیجه ادامه سیاست التماس و خواهش و مماشات با آمریکا، تسریع در فروپاشی کشور است».

وی خاطرنشان کرد: «پس از انتخابات پارلمانی، لبنان فرصت واقعی برای ورود به مسیر راه حل‌ها برای حل بحران کشور دارد. نقشه راه برای حل بحران با تسریع در فرآیند تعیین نخست‌وزیر مکلف و تشکیل کابینه آغاز می‌شود، زیرا اوضاع کشور به گونه‌ای است که فرصت از دست دادن موقعیت ها نیست . لبنانی‌ها از مناقصه و چوب حراج زدن به کشور و مشاجره خسته شده‌اند و خواستار تسریع در روند نجات لبنان هستند».

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.