عضو شورای شهر مشهد: مدیریت شهری این کلانشهر تذکرات شورا را جدی نمی‌گیرد

حسین حسامی روز دوشنبه در نطق پیش از دستور پنجاه و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: شهرداری باید برنامه جامع درآمدی با رویکرد درآمد پایدار را به شورای شهر ارائه می داد اما این برنامه تا کنون هنوز ارائه نشده است.

وی اضافه کرد: بودجه سال ۱۴۰۱ نیز مصوب و ابلاغ شده اما ۶ ماه از سال گذشته و اعتبارات تخصیص یافته نسبت به کل اعتبارات بودجه کمتر از ۲۰ درصد است و اقدام خاصی صورت نگرفته است.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: لایحه تفریغ بودجه شهرداری نیز هنوز به شورا ارائه نشده که این بیانگر ضعف نظام برنامه ریزی شهرداری و معاونی است که چندین بار استعفا داده است.

حسامی افزود: چند ۱۰ میلیارد تومان پاداش طی یک سال در شهرداری آن‌ هم به افرادی که تناسبی با کارهای اجرا شده ندارند پرداخت شده و این در شرایطی است که مطالبات پیمانکاران بر زمین مانده است.

وی اضافه کرد: شهردار مشهد باید پاسخگو باشد که در این مدت جذب چند سرمایه گذار به نتیجه رسیده است؟ آن هم در شرایطی که باید فرش قرمز برای سرمایه گذاران پهن شود.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت:در مشهد فقر سرمایه گذاری داریم و تمام عملکرد حوزه اقتصادی شهرداری، اخذ وام و زمین فروشی شده است.

حسامی افزود: برای اجرایی کردن طرح انتقال پادگان از شهردار سپاسگزاریم اما خبری از طرح مهم دیگری نیست.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مشهد با حدود چهار میلیون مجاور و ۳۰ میلیون زائر باید مهد خدمت باشد و سیاستگزاری کلان و تحول گرایانه با نظام مدیریت یکپارچه، علمی و مبتنی بر فرایندهای شفاف در این شهر عملیاتی شود.

حسامی افزود: تحقق رویکرد کاربردی مردم محور، طراحی و اجرای طرحهای کلان و اولویت دار از نگاه مردم و در تراز مشهد الرضا (ع)، ارج نهادن به سرمایه گذاران و تکریم سرمایه های شهرداری و ارائه و اجرای برنامه جامع درآمدی با تاکید بر برنامه پایدار برای مدیریت این کلانشهر ضروری است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.