صندوق کارآفرینی امید کرمان ۱۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت کرد

به گزارش روز دوشنبه ایرنا و به نقل از روابط عمومی صندوق کارآفرینی امید کرمان، یوسف پورواجد ضمن گرامیداشت هفته دولت با اشاره به اینکه ۱۷۲ میلیارد تومان اعتبار کل تبصره ماده ۱۸ است و ۱۱ بانک عامل اجرای این طرح بودند افزود: از ابتدای امسال تاکنون توسط صندوق کارآفرینی امید کرمان ۱۳۵ میلیارد تومان تسهیلات تبصره ماده ۱۸ جذب و پرداخت شده است.

وی ادامه داد: تسهیلات تبصره ماده ١٨ در قالب تفاهمنامه با سازمان های جهاد کشاورزی شمال و جنوب، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اداره کل بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره کل میراث فرهنگی (معاونت صنایع دستی) و پارک فناوری استان کرمان به ٧۳۰ طرح اشتغالزایی پرداخت شده که برای بیش از یکهزار نفر اشتغالزایی شده است.

وی ادامه داد: این پرداختی در حوزه های خدمات، صنایع دستی، کشاورزی، صنعت، ورزشی و تولیدی بوده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کرمان با اشاره به تسهیلات در حوزه روستایی و عشایری تصریح کرد: در حوزه تسهیلات روستایی صندوق کارآفرینی امید کرمان از ۲۵۵ میلیارد تومان منابع تخصیص داده شده ۱۶۵ میلیارد تومان در حوزه خدمات، کشاورزی، دامداری و صنعتی پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون ۶۵ درصد منابع در حوزه تسهیلات روستایی صندوق‌ کارآفرینی امید کرمان جذب شده است و ۹۰ میلیارد تومان از منابع مانده است گفت: متقاضیانی که از طریق سامانه کارا و سازمان های تابعه معرفی شود می تواند از این تسهیلات با کارمزد ۶ درصد تسهیلات دریافت کنند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید کرمان از ایجاد اشتغال برای ۲ هزار و ۲۰۰ نفر از طریق تسهیلات روستایی صندوق کارآفرینی امید کرمان طی سال جاری خبر داد و گفت: بیشترین میزان پرداختی تسهیلات روستایی در رودبار جنوب، بافت و ارزوئیه بوده است.

پورواجد با اشاره به تشکیل میز خدمت در سفر ریاست جمهوری و پاسخگویی به درخواست های مردم خاطرنشان کرد: در طی ٢ روز سفر ریاست جمهوری ۷۰۰ درخواست مردمی در سامانه ۱۱۱ ثبت شده که این درخواست ها تا پایان شهریور تعیین تکلیف و پرداخت می‌شود.

وی از افتتاح هفت طرح اشتغالزایی به مبلغ چهار میلیارد تومان در حوزه‌های کشاورزی، گلخانه، دامداری، تولید پوشاک و بومگردی در استان کرمان خبر داد.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.