ذوالفقاری: نمی‌توانم واقعیت‌ها را بگویم و محکوم به سکوت هستم/ با پول می‌توان به تیم ملی هم رسید

ایوب ذوالفقاری در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایرنا در مورد وضعیت نابسامان تیم فوتبال تراکتور در شروع فصل جدید اظهار داشت: اگر بخواهم مشکلات را بگویم باید باز هم مسائل تکراری را به زبان بیاوریم زیرا اصلا چیزی تغییری نکرده و هیج پیشرفتی در کار تیم و فوتبال کشور رخ نداده است.

مدیر آکادمی باشگاه فوتبال تراکتور در خصوص مخارج تیم‌ها و روند بازیکن‌سازی در فوتبال کشور عنوان کرد: همه باشگاه‌ها با وجود این‌ همه تورم، هزینه بالایی انجام می‌دهند اما آیا سیستم و تاکتیکی هم به فوتبالیست‌های ما اضافه شده و چیزی به بازیکنان یاد دادیم؟ به جایی رسیدیم که دیگر تفاوتی بین کسی که پول خرج می‌کند و کسی که خرج نمی‌کند نمانده است. تیم‌هایی را دیدیم که پولی نداشته اما تیم آنها خوب بوده است ولی الان همه چیز وجود دارد ولی فوتبالی در کار نیست.

وی ادامه داد: کمی به گذشته نگاه کنید؛ زمان‌های قدیم فیزیک فوتبالیست‌ها چطور بود؟ آن زمان که ما تمرین می‌کردیم، قبل و بعد از تمرین تنها یک چایی به ما می‌دادند اما حالا می‌بینیم که بازیکنان مدام در حال مصرف مکمل و دارو هستند. مصرف مکمل بخش کوچکی از هزینه‌های شخصی است که در کنار هزینه‌های خود باشگاه‌های حرفه‌ای قرار می‌گیرد اما آن فوتبالی که ما قدیم بازی می‌کردیم دیگر دیده نمی‌شود. وقتی می‌گویم دیگر فوتبالی در کار نیست یعنی همین که همه جور هزینه انجام می‌شود اما پیشرفتی حاصل نمی‌شود.

ذوالفقاری هدف ورودش به آکادمی را اینطور توضیح داد: پارسال که به آکادمی آمدم، در تمام استان فراخوان دادم تا در انتخاب بهترین‌ها برای تیم‌های آکادمی در حق فوتبالیست‌های استان کم کاری نشده باشد. امسال یک بازیکن را در تمرین‌ها دیدم که برایم آشنا نبود و از حضورش تعجب کردم و از دلیل عدم حضور در این یکسال پرسیدم و متوجه شدم که یکی از مربی‌ها به دلایل مالی او را فراری داده بود. وقتی بازی او را تماشا کردم، فهمیدم که آن مربی به فوتبال کشور خیانت کرده و با فراری دادن چنین بازیکنی نه تنها به تیم ما بلکه به تیم ملی ضرر زده است.

وی افزود: فوتبال طوری شده که مربی خود باشگاه‌ها اسامی تیم ملی را می‌دهند تا بازیکنانشان دعوت شوند. در واقع باید خود مربی طبق سیستمی که برای بازی‌اش مد نظر دارد بازیکنان مورد نیازش را انتخاب کند اما امروز به جایی رسیدیدم که هر کسی پول بیشتری داشته باشد جایگاه بهتری پیدا می‌کند. در زمان قدیم که پولی در فوتبال نبود، فوتبالیست‌ها به میدان می‌آمدند و می‌توانستند پیشرفت کنند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.