ثبت‌نام‌شدگان اربعین در «سماح» علاوه بر بیمه، بلیط با قیمت مصوب می‌گیرند

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی حج، سید صادق حسینی امروز در مراسم عقد تفاهمنامه همکاری سازمان عقیدتی سیاسی فراجا و بعثه مقام معظم رهبریاظهار کرد: خدمت به مجموعه عزیز نیروی انتظامی یک توقیق الهی است. به گفته سردار اشتری در همین ایام اربعین ۳۰ هزار نفر درحال خدمت هستند بنابراین خدمت به این مجموعه را یک فریضه می دانیم که باید به بهترین نحو انجام شود.

رییس سازمان حج و زیارت به استقبال مردم از بسته های متنوع زیارتی در ایام عید نوروز اشاره کرد و گفت: برای سفر سوریه نیز تنوع بسته ها را در ایام عید انجام دادیم و بنا داریم این کار را در طول سال ادامه دهیم و در خصوص مدت سفر به زائر قدرت انتخاب بدهیم.

حسینی با اشاره به مسئولیت های سازمان حج و زیارت در مراسم اربعین، افزود: ۴۰۰ کارگزار در طول مسیر و شهرهای نجف، کربلا، کاظمین و سامرا برای راهنمایی زائران مستقر خواهند شد. همچنین ۵۰ دستگاه آمبولانس که توسط بیمه سامان هدایت می شود برای خدمات دهی به زائران فعال می شود.

وی ادامه داد: تاکنون حدود ۲ میلیون و ۴۰ هزار نفر در سامانه سماح ثبت نام کرده اند و مردم با ثبت نام در این سامانه علاوه بر برخورداری از خدمات بیمه می توانند برای تهیه بلیط به قیمت مصوب اقدام کنند.

حسینی در ادامه مزایای کاروان‌های اعزامی در قالب سازمان حج و زیارت به عتبات عالیات را برشمرد و گفت: زائرانی که با کاروان‌های حج و زیارت به عراق می روند از بیمه و پوشش درمانی در عتبات بهره مند هستند. بحث امینت در عراق بسیار مهم است و کاروان‌های دیگر چنین مزیتی را ندارند.

وی تصریح کرد: مجموعه حج و زیارت آماده همکاری و ارائه خدمات به نیروی انتظامی است و ما تلاش می‌کنیم بهترین خدمات را به زائران این نیرو ارائه دهیم.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت هم در این مراسم به فاصله خیلی زیاد بین کارکنان خدوم و خدمت گذار پلیس کشورمان با پلیس خشن در اروپا و آمریکا اشاره کرد و گفت: پلیس نشان داده است که با مردم رفتار محبت آمیزی دارد و با اینگونه برخورد، آنها دنیایی از صفا را با مردم تقسیم می کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالفتاح نواب با بیان اینکه بعثه مقام معظم رهبری آماده همکاری با سازمان عقیدتی سیاسی ناجا برای مدیریت بهتر اعزام زائران نیروی انتظامی است، تصریح کرد: ما با توان به عزیزان نیروی انتظامی و یا نیروهای دیگر که به عتبات اعزام می شوند خدمت کرده و قدردان زحمات آنان هستیم.

وی افزود: روحانیون عقیدتی سیاسی فراجا هم می توانند با طی مراحل لازم به روحانیون خدمتگزار در بعثه بپیوندند و به کاروان‌های زیارتی نیروی انتظامی خدمات ارائه دهند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فراجا نیز در این نشست با اشاره به اعطای تسهیلات به زائران سفر اولی به کربلا معلی گفت: از خرداد ماه تاکنون بیش از ۱۵۵۰ خانواده به عتبات عالیات اعزام شدند و بناست تا پایان سال ۵ هزار خانواده در قالب کاروان های سازمان حج و زیارت اعزام شوند.

حجت الاسلام والمسلمین ادیانی با بیان اینکه ما وارد کاروان بری و امور پشتیبانی نمی‌شویم، ادامه داد: با تعامل و همکاری سازمان حج و زیارت تلاش داریم تا کاروان ها در زمان مقرر خود اعزام شوند و امکانات و تسهیلات مناسب برای آنان فراهم شود و به کاروان‌های اعزامی سخت نگذرد.

در مراسمی که ظهر امروز در سازمان عقیدتی سیاسی فراجا برگزار شد تفاهم نامه همکاری بین این سازمان و بعثه مقام معظم رهبری توسط حجج اسلام سید علیرضا ادیانی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی فراجا، سید عبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و دکتر سید صادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت به امضاء رسید.

هدف از امضای این تفاهم نامه استفاده از ظرفیت ها و توسعه همکاری های فرهنگی، آموزشی و اجرایی طرفین در جهت اعزام کارکنان فراجا و خانواده های آنان به عتبات عالیات است.

در این تفاهم نامه تعهدات و اقدامات طرفین عنوان و برمشارکت و بهره مندی و استفاده از امکانات و ظرفیت های علمی، فرهنگی و آموزشی سازمان عقیدتی سیاسی فراجا و مجموعه حج و زیارت برای برطرف نمودن نیازهای متقابل تاکید شده است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.