تداوم حمایت آلمان از ‌کی‌یف/ شولتس: تسلیحات پیشرفته به اوکراین ارسال می‌کنیم

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، شولتس در جریان بازدید از پایتخت جمهوری چک گفت، جدای از ارسال سیستم دفاع هوایی پیشرفته، سیستم های راداری یا پهپاد به اوکراین، آلمان مسئولیت ویژه ای را در مورد افزایش ظرفیت های توپخانه ای و دفاع هوایی کی یف عهده دار می شود.

شولتس ضمن درخواست از ۲۷ کشور عضو اتحادیه برای حل و فصل اختلافات و یافتن راه‌حل‌های تازه، گفت که آلمان به حمایت از کی یف تا هر زمان که طول بکشد، ادامه می دهد.

صدراعظم آلمان بر تعهد کشورش به گسترش اتحادیه اروپا تاکید کرد و گفت که کشورهای غرب بالکان، اوکراین، مولداوی و در نهایت گرجستان نیز باید به این بلوک بپیوندند.

وی افزود: در این اتحادیه گسترده، اختلافات بین کشورهای عضو تا آنجا که به منافع سیاسی، نفوذ اقتصادی و سیستم های امنیت اجتماعی مربوط می شود، افزایش می‌یابد.

چندی پیش، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین از اولاف شولتس صدراعظم آلمان خواست از کی‌یف در مقابل مسکو حمایت بیشتری کند و کمتر نگران واکنش‌های روسیه باشد.

کی‌یف و متحدان غربی آن از آلمان، فرانسه و ایتالیا به اتهام تاخیر در حمایت از اوکراین در مبارزه با نیروهای روسیه در شرق این کشور انتقاد کرده و آن‌ها را به کندی در تحویل تسلیحات و یا مقدم دانستن رفاه خود در مقابل آزادی و امنیت اوکراین متهم کرده‌اند. شولتس، مانند همتایان فرانسوی و ایتالیایی خود این اتهامات را رد می‌کند.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.