امام‌جمعه شیراز: جریانی عامدانه هنجارشکنی می‌کند

شیراز-ایرنا-نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز ظهر دوشنبه با حضور در منزل شهید منصور خادم صادق ضمن دیدار با خانواده این شهید به تبیین مواضع و دیدگاه خود درباره حادثه و برخورد روز یکشنبه با همسر و دختر این شهید پرداخت و گفت: جریانی عامدانه هنجارشکنی می‌کند.

بنا بر گزارش دریافتی روز دوشنبه از روابط‌عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام با اشاره به این رخداد گفت:یک جریان دارد مواضع ارزشی ما را زیر سوال می‌برد و مسئولان مربوطه باید با این جریان برخورد کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس اظهار کرد: روز اول ماه صفر و روز اوج مظلومیت حضرت زینب(س) و فرزندان امام حسین(ع) است و دلیل حضور ما در خانه شهیدان خادم صادق این بود که این مظلومیت تاریخی که آل الله داشته‌اند، این بار در حرم سوم اهل بیت(ع) تکرار شد که قلب همه مؤمنین را به درد آورد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد:‌ مظلومیت برای دختر شهید خادم صادق، تداعی کننده مصیبت وارده بر حضرت زینب است که در عین اقتدار، مظلومیت را تجربه کرد.

دژکام افزود: این اتفاق زمینه ای خواهد بود برای اینکه مجموعه انقلابیون و مسئولین برای اصلاح این جریانی که متاسفانه بیش از حد هنجارشکنی را پیشه کرده‌اند و در شهر مقدس شیراز به ساختارشکنی و هتک حیثیت ارزشها و باورهای ملی و دینی مشغولند اقدام جدی و عاجل کنند.

وی بیان کرد: جریان حزب الله و انقلابیون و متدینین در شیراز یک جریان منطقی و اهل مدارا در حد نهایت است و تا امروز با همین رویه با هنجارشکنان مواجهه داشته‌اند؛ هیچ کس نمی تواند بگوید حزب الله در شیراز رفتاری کرده‌ است که در آن تندروی و افراط بوده است.

آیت‌الله دژکام بیان داشت: این زمینه به وجود آمد برای اینکه اگر کسانی در بین این جریان هنجار شکن، بالاخره اهلیت دارند هدایت شوند، البته ما دوست داریم که همه هدایت شوند این نکته اول که نباید فراموش شود.

وی عنوان کرد: علی‌رغم این مدارایی که نسبت به جریانات هنجارشکن شده که به امید هدایت آنها این کار را کردیم، توقع نمی رفت که در ایامی که متعلق به سه ساله امام حسین علیه السلام است، فرزند شهید در شهر مظلومیتی مانند حضرت رقیه پیدا کند.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: توقع نبود در ایام روزهای مصیبت اهل بیت(ع)، برخی هنجارشکنان حرمت همسر و دختر شهیدی بزرگوار را در سومین حرم اهل بیت(ع) خدشه دار کنند.ما این توقع را نداشتیم و این همه بی شرمی را از این جریان هنجار شکن تصور نمی‌کردیم.

وی اضافه کرد: ما همه عمرمان شعار دادیم که کاش ما بودیم جلوی مظلومیت حضرت زینب و حضرت رقیه را می‌گرفتیم اما چگونه می‌شود که امروز جلوی چشم ما دختر شهیدی به بهانه حمایت از ارزشهای دینی مظلوم واقع می شود؟

دژکام افزود: بنده امروز آمده ام تا این مظلومیت دیگر وجود نداشته باشد چراکه این موضوع برای امت حزب اللهی شیراز قابل تحمل نیست.
وی بیان کرد: در این راستا مسلماً مسئولین ذیربط وظایفی دارند و انتظار می‌رود مسئولان این وظایف را با جدیت انجام دهند چراکه مسئله یک مورد و یک برخورد در یک گوشه شهر نیست. یک جریان دارد مواضع ارزشی ما را زیر سوال می‌برد.

وی با بیان اینکه مسئولان مربوطه باید با این جریان برخورد کنند، گفت: بنده در خطبه ها هم این را گفتم که اگر سازماندهی شده و پشت جریان این قضیه هنجارشکنی، ما احساس کنیم یک جریانی تعمداً می خواهد برای نظام و برای مردم متدین مسئله درست کند در آن صورت دیگر خبری از متنانت و مدارای همیشگی شیرازی ها نخواهد بود.

امام جمعه شیراز یادآور شد: این قضیه ای که پیش آمد کاملاً ثابت کرد که این جریان حاضر است حتی یک متدینی را به خاطر این که می گوید لباس درستی بپوش یا کمی مراعات بکن، کتک بزنند و هتک حرمت کنند.

وی گفت: مطمئن هستم مجموعه نیروی انتظامی با تدبیر ویژه اقدامات لازم را در خصوص بی احترامی که به خانواده شهید شده و همین جریانی که می‌خواهد بی احترامی به ارزشهای شهدا بکند انجام می‌دهد و ما منتظر هستیم این مسئله با مدیریت مسئولین دلسوز و پای کار مجموعه‌های امنیتی مدیریت شود و نیازی به کار دیگری نباشد.

دژکام خطاب به نیروهای مدیریتی و مسئولان امنیتی گفت: ما در مجموعه قرارگاه فرهنگی استان هم در خدمت عزیزان هستیم و مطمئن باشید خیل جمعیت متدینین پشت سر شما نیرو های مدیریتی و مسئولین امنیتی هست همیشه حمایت کردند باز هم حمایت می‌کنند.

وی بیان داشت: بدون شک بسیاری از جوان های شیرازی اکنون ناراحت هستند؛ ما کنترل می‌کنیم و الا برخوردهای خیلی حادی بعضی مواقع ایجاد می‌شود.

دژکام عنوان کرد: اینکه بچه شهید را به بهانه حمایت از حجاب بزنند، برای بچه های غیرتی هیئت های ما قابل تحمل نیست. اما همه آنها به خاطر اینکه در نظام اسلامی کار باید قانونی انجام شود منتظر هستند که مسئولین قانونی اقدام کند امیدوار هستیم ان شاءالله این قضیه با همت عزیزان و پیگیری هایی که می کنند به زودی حل شود.

وی اضافه کرد: عمق این قضیه هنجارشکنی در باب حجاب و عفاف که بر بعضی ها پوشیده بود اکنون آشکار شد که یک دست های خائنانه نیز در کار است؛ بی احترامی به ارزش‌ها به یک جایی رسیده که برمیگردند آمر به معروف و ناهی از منکر را کتک می زنند. این موارد باید تعدیل و کنترل شود.

دژکام بیان کرد: این اتفاق برای متدینین نازیبا بود اما انشاالله جبران می کنیم و نمی گذاریم این مظلومیت ادامه پیدا کند.

وی ضمن تشکر از مادر و دختر شهید گفت: تشکر می کنم از شجاعت، غیرت و رفتار زینبی این مادر و دختر که وارث حضرت زینب هستند احسنت به مقاومت شما احسنت به ایستادگی شما و جمعه مذهبی کشور به شما خانواده شهدا و به شما مادر و دختری که زینب گونه ایستادید افتخار می‌کند؛ولو اینکه متحمل رنج شدید اما از ارزش‌های خود دفاع کردید.

نماینده ولی فقیه در استان فارس ابراز کرد: امیدوار هستیم همه ما بتوانیم جایگاه، فرهنگ، ارزش ها و میراث شهدا را نگهبانی کنیم و امیدوارم نظام اسلامی در حفظ ارزشهای ایثار و شهادت بیش از پیش موفق باشد.

امام‌جمعه شیراز: جریانی عامدانه هنجارشکنی می‌کند

در این دیدار، سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس، سردار رهام بخش حبیبی فرمانده انتظامی استان، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی رئیس کل دادگستری استان، تنی چند از اعضای شورای شهر شیراز و مسئولان شهرداری شیراز و جمعی از دیگر مسئولان شهری و استانی حضور داشتند.

فرماندار شیراز پیش از ظهر دوشنبه ۷ شهریورماه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفته بود: یکشنبه ششم شهریورماه ۱۴۰۱ همسر و دختر شهید منصور خادم صادق در یک بازار شیراز به دو خانم که حجاب از سر برداشته بودند بصورت لسانی، فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بجا آوردند.
فرماندار شیراز ادامه داد: این دو خانم بدحجاب در واکنش به این تذکر لسانی، اقدام به فحاشی کرده و به تحریک برخی افراد حاضر در محل، به ضرب و شتم خانواده شهید بزرگوار اقدام کردند.
وی تاکید کرد: از غروب روز یکشنبه ششم شهریورماه، فرمانداری شیراز به مساله ورود پیدا کرده و با همکاری دادستان شیراز در حال پیگیری موضوع هستیم.
شیبانی عنوان کرد: دوربین های مستقر در محل در حال کنترل توسط ماموران انتظامی است تا افراد ضارب شناسایی و به دستگاه قضایی معرفی شوند.
وی اظهار داشت: دستور قضایی برای شناسایی و بازداشت دو زن ضارب و هتاک صادر شده است.

شهید منصور خادم صادق از از شهدای بنام استان فارس است. وی در دوران جنگ تحمیلی مسئولیت‌های مهمی در محور آبادان، زرهی لشکر ۱۹فجر، معاونت آموزش نظامی سپاه ناحیه فارس، بسیج لشگر ۱۹ فجر و فرماندهی آموزش دانشکده علوم و فنون زرهی ایفا کرد.
شهید خادم صادق که در عملیاتهای مختلف دوران دفاع مقدس شرکت کرده و از نواحی مختلف بدن نیز مجروح شده بود، در عملیات پاکسازی منطقه مین گذاری شده در جاده ام القصر پای خود را از دست داد.
این جانباز خستگی ناپذیر، در اول آبان ماه ۱۳۷۲ در حین انجام مأموریت در حوالی شهرستان دلیجان دعوت حق را لبیک گفت و پس از تشییع باشکوه در شیراز، در گلزار شهدای دارالرحمه این شهر به خاک سپرده شد.

 • فرماندار شیراز: افراد توهین‌کننده به خانواده شهید در حال شناسایی هستند

  فرماندار شیراز: افراد توهین‌کننده به خانواده شهید در حال شناسایی هستند

  شیراز-ایرنا-فرماندار شهرستان شیراز گفت: همسر و دختر شهید منصور خادم صادق در پی اجرای فریضه…

 • یک بازار شیراز به دلیل عدم رعایت اصول امنیتی و اخلاقی تعطیل شد

  یک بازار شیراز به دلیل عدم رعایت اصول امنیتی و اخلاقی تعطیل شد

  شیراز-ایرنا-فرماندار شهرستان شیراز گفت: پاساژ مصطفوی این شهر به دلیل عدم رعایت اصول امنیتی…

 • رفع مشکلات ۲۸۶ واحد تولیدی و ایجاد بازارچه‌های ملوانی در استان هرمزگان

  رفع مشکلات ۲۸۶ واحد تولیدی و ایجاد بازارچه‌های ملوانی در استان هرمزگان

  استان‌ها- ایرنا- جذب سرمایه گذاری خارجی، رفع مشکلات و موانع واحدهای…

 • متوقف شدن احداث پروژه پتروشیمی بهبهان تا زمان تایید نهایی ارزیابی زیست محیطی

  متوقف شدن احداث پروژه پتروشیمی بهبهان تا زمان تایید نهایی ارزیابی زیست محیطی

  اهواز – ایرنا – مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: پتروشیمی بهبهان…

 • صادرات به عمان در چهار ماهه امسال ۱۳۴ درصد افزایش یافت

  صادرات به عمان در چهار ماهه امسال ۱۳۴ درصد افزایش یافت

  سمنان – ایرنا – رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عمان گفت: حجم صادرات…

 • وزارت آموزش و پرورش با کمبود مربی پرورشی مواجه است

  وزارت آموزش و پرورش با کمبود مربی پرورشی مواجه است

  بجنورد- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: این…

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.