واشنگتن‌پست: موشک‌ها و پهپادهای حزب‌الله پدافند اسرائیل را زمین‌گیر می‌کنند

از سال ۲۰۰۶ که آخرین حمله زمینی رژیم صهیونیستی به لبنان صورت گرفت، حزب‌الله خود را برای نبردی احتمالی آتی آماده کرده و کارشناسان غربی اذعان دارند جنگ با حزب‌الله برای صهیونیست‌ها پرهزینه خواهد بود.

واشنگتن‌پست: موشک‌ها و پهپادهای حزب‌الله پدافند اسرائیل را زمین‌گیر می‌کنند

به گزارش خبرآنلاین از ایسنا، رسانه آمریکایی در مقاله‌ای به شرح توانایی‌های تسلیحاتی حزب‌الله لبنان پرداخته و هشدار داده در صورت وقوع جنگ میان حزب‌الله و این رژیم، حزب‌الله انبار وسیع و متنوعی از پهپادها و موشک‌ها در اختیار دارد که می‌توانند عرصه را بر سامانه‌های پدافند هوایی رژیم اشغالگر تنگ کنند.

به گزارش واشنگتن‌پست، حزب‌الله از سال ۲۰۰۶، یعنی زمانی که نظامیان صهیونیست برای آخرین بار به لبنان حمله کردند، برای چنین موقعیتی تدارک دیده و آمادگی خود را افزایش داده است. این جنبش هم از حامیان خود تسلیحات دریافت کرده و هم در سال‌های اخیر شروع به تولید مستقل سلاح و مهمات کرده است. حزب‌الله از توانایی پدافند هوایی برخوردار است که بیشتر گروه‌های مقاومت از آن بی‌بهره هستند.

حزب‌الله در زرادخانه‌های خود راکت‌های هدایت شونده، موشک ضدتانک، موشک‌های بالستیک و ضدکشتی و همچنین پهپادهایی مجهز به مواد منفجره دارد که می‌تواند مواضع رژیم صهیونیستی را در اعماق اراضی اشغالی هدف قرار دهد.

به اذعان تخمین تحلیلگران غربی، حزب‌الله بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ هزار موشک و راکت در اختیار دارد، یعنی چهار برابر میزان مهماتی که گفته می‌شد در انبارهای جنبش مقاومت فلسطین (حماس) موجود است. این گروه همچنین بیش از ۱۰۰ هزار نیرو در اختیار دارد که ۲ برابر تعداد نیروهای نظامی حماس است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید