جزئیات کیفیت هوای پایتخت؛ ۴ منطقه در وضعیت قرمز

کیفیت هوای پایتخت همچنان قابل قبول است، اما چهار منطقه تهران در وضعیت قرمز قرار دارند.

جزئیات کیفیت هوای پایتخت؛ ۴ منطقه در وضعیت قرمز

به گزارش خبرآنلاین، کیفیت هوای پایتخت در روزهای پایانی دومین ماه سال همچنان در شرایط قابل قبول یا همان سالم است اما چهار منطقه تهران در وضعیت قرمز قرار دارند.

ایرنا در گزارشی نوشت: بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، امروز پنجشنبه (۲۷ اردیبهشت ماه) شاخص کیفیت هوای پایتخت روی عدد ۸۴ یعنی بازه قابل قبول قرار دارد این در حالی است که طی ۲۴ ساعت گذشته نیز شاخص کیفیت با میانگین عدد ۷۲، در شرایط قابل قبول قرار داشت.

همچنین بر اساس اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای شهر تهران ۴ ایستگاه شهرداری (منطقه ۱۹)، پارک سلامت (منطقه ۱۷)، شهرداری (منطقه ۱۵) و فرمانداری شهر ری (منطقه ۲۰) در وضعیت قرمز (ناسالم برای تمام گروه سنی) است ولی مناطق دیگر در وضعیت سالم هستند.

از ابتدای امسال تاکنون، پایتخت نشینان ۵ روز هوای پاک و ۵۲ روز هم هوای سالم استنشاق کردند یعنی براساس اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران در اکثر روزهای امسال در همه مناطق در وضعیت سالم بوده است.

در سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

Author: aminkav

دیدگاهتان را بنویسید